SPARTAKIADA MŁODZIEŻY 2016 w Człuchowie

10 września br., na stawach w Jaromierzu odbyła się VIII Rejonowa Spartakiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym. Stawy udostępnił Zbigniew Smiechowski – Prezes Koła Łowieckiego „DARZ BÓR”, którego to myśliwi aktywnie włączyli się w organizację imprezy. Na starcie stanęło 11 drużyn za szkół podstawowych i gimnazjalnych, szkółek wędkarskich i Kół PZW rejonu człuchowskiego . Zawody rozgrywano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Zawody rozgrywano na dwóch stawach. Na każdym ze stawów łowił jeden z członków danej drużyny. Dla każdego łowiska była odrębna klasyfikacja. Na wynik drużyny składały się dwa wyniki indywidualne. Do zdobycia było zatem 6 pucharów indywidualnych i trzy puchary drużynowe.
Zawodnicy łowili w jednej turze trwającej 2 godziny, na wylosowanych stanowiskach. Na pierwszym stawie będącym sektorem A łowiono głównie płocie, a na drugim stawie, będącym sektorem B łowiono płocie i leszcze. Przy panujących warunkach w obu sektorach trudno było o dobry wynik. Ogółem zawodnicy złowili około 10 kg ryb.
Wyniki:
Drużynowo:
1 m – Koło PZW w Człuchowie w składzie Jan Stoltmann i Wojciech Dziemiańczyk z 4 pkt. sektorowymi;
2 m – ZPOW w Człuchowie drużyna nr 2 w składzie Oliwia Wiśniewska i Marta Bogucka z 5,5 pkt. sektorowymi;
3 m – Gimnazjum w Polnicy drużyna nr 1 w składzie Oliwia Gołuńska i Klaudia Michnik z 6 pkt. sektorowymi .
Kolejne miejsca zajęły: Koło PZW w Czarnem, ZPOW w Człuchowie I, Gimnazjum w Przechlewie, Gimnazjum w Człuchowie, Gimnazjum w Polnicy II, Gimnazjum w Barkowie, Szkła Podstawowa w Stołcznie i Gimnazjum w Rychnowach.
Indywidualnie:
Sektor A
1 m – Oliwia Wiśniewska ZPOW w Człuchowie II z 1210 pkt.
2 m – Dziemiańczyk Wojciech Koło PZW w Człuchowie z 1030 pkt.
3 m – Gołuńska Oliwia Gimnazjum w Polnicy I z 780 pkt.
Sektor B
1 m – Kleinschmidt Adrian z Koło PZW w Czarnem z 1670 pkt.
2 m – Stoltmann Jan z Koła PZW w Człuchowie z 1230 pkt.
3 m – Michnik Klaudia z Gimnazjum w Polnicy I z 940 pkt.
Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki indywidualne i drużynowe dziewcząt!
Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, a najlepsi nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów: pana Zbigniewa Śmiechowskiego , Urzędu Gminy w Człuchowie, POLSTYR -u, Jana Jarosza, sędziów i opiekunów drużyn, a przede wszystkim dla samych zawodników.
Zawody sędziowali: Karol Dziemiańczyk, Marek Myszka, Andrzej Świtoń, Zawodnikom towarzyszyli liczni kibice. Kolejna impreza tego typu już za rok.