Spotkanie Strefy I

Dzisiaj zakończyło się spotkanie Strefy I. Wczoraj rozmawialiśmy o projekcie Statutu PZW. Do strefy został przyjęty Okręg Wałbrzych, rozpatrzyliśmy wniosek ZO Gdańsk o przystąpienie do strefy. Najwięcej emocji wywołał fakt spotkania się w Paliwodzie 12 kwietnia tego roku 14 Okręgów z miast wojewódzkich, odczytywane to było jako chęć likwidacji Okręgów z poza miast wojewódzkich. Z strefy w spotkaniu tym uczestniczyli ZO Zielona Góra i dyrektor ZO Szczecin. Zarząd Główny PZW wiedział o spotkaniu i wyraził zgodę. Organizatorem spotkania był ZO Poznań. Wg informacji Prezesa ZO Zielonej Góry dyskutowano o projekcie Statutu.
Nad projektem Statutu opracowanym przez Komisję Zjazdową w grudniu obradowało Prezydium ZG, następnie Zarząd Główny. Widocznie te obrady nie były wiarygodne i nie odzwierciedlały opinii wędkarzy, skoro 14 Okręgów dobranych wg specyficznego klucza oraz Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej musieli się spotkać i przedyskutować jeszcze raz statut. Efektem tego spotkania jest rozgoryczenie pozostałych okręgów i rozłam w PZW. Kto poniesie odpowiedzialność, za działalność na szkodę i rozbicie Związku? Oczywiście, nic się nie stało! Nikogo nie ma za co winić!
Przedstawiliśmy na Strefie problemy związane z powołaniem Kół przez ZO Koszalin na terenie działania ZO Słupsk. Brawa dla ZG za sprawność. Mija pół roku i nic się nie dzieje! Brawo!