Aktywnie w czwartek

Witam
Spotkaliśmy się dzisiaj na przepławce z Dyrektorem Departamentu Rybołówstwa – Ministerstwa Rolnictwa – Panem Stanisławem Podlewskim. Złożyliśmy informację o wędrówce na tarło ryb szlachetnych – troci i łososia. Pan Dyrektor interesował się i przepytywał nas szczegółowo o ilości ikry pobranej do sztucznego tarła, ośrodkach, które będą inkubowały ikrę, ilości narybku do zarybiania obwodów. Skanerem, kamerą, chipami, itd, itd. Rozmawialiśmy o kondycji okręgu i jego problemach związanych np. z wnioskiem okręgu Koszalin o przejęciu kół z powiatu Sławno. O godzinie 14.00 posiedzenie Prezydium ZO, nt. wniosku ZO Koszalin i przyjęcie naszego stanowiska. Janusz, czy tak się umawialiśmy? Kłamałeś? Ale to nie mój problem, Ty musisz z tym jakoś żyć! Później posiedzenie Rady Rejonu Lębork. Rozliczenie z realizacji wniosków kół, uchwał ZO i omówienie problematyki zebrań sprawozdawczych. Marcin pisał na forum o tym jak pilnują gniazd tarłowych na rzece Łebie. Zobaczcie zdjęcia – całodobowe dyżury, chronią trocie, chronią tarliska, w nocy i w ciągu dnia.
Andrzej, co mam powiedzieć? Że lubisz świeże powietrze? Nie chodź tam, gdzie inni chronią. Nie mów, że ktoś jest kłusownikiem bo pilnuje. Wiem o co Ci chodzi, wiem o kogo chodzi. Byłeś ważniejszy od tego Pana? Nie podziękowałeś za to, że chroni ryby? Masz pretensję, że nie mogłeś spokojnie przejść obok tarlisk troci? Bo nie rozumiem, w czym mam Ci pomóc?
Koledzy z Społecznej Straży Rybackiej, za darmo z poświęceniem wykonujecie wspaniałą misję. Gdyby ryby wiedziały jak głupi może być człowiek, za żadne skarby nie weszły by do naszych rzek. Niestety tego nie wiedzą, a kłusole muszą się NAPIĆ!!! Ryby – Waszym kosztem – życiem! Andrzej – podziękuj tym którzy pilnują, bo wszyscy i nie tylko wędkarze powinni chronić życie, stworzeniom, które są uzależnione od woli człowieka. Koledzy Strażnicy – DZIĘKUJĘ.
Zdjęcia na których widać dno – to gniazda tarłowe troci. A widoczne na zdjęciu piękne kaczuszki, nurkują i wyjadają złożoną ikrę.
Na zdjęciu 10 – widoczny ToBoki, admin strony koła PZW Lębork.