Dzień Dziecka w Człuchowie

 

 

 

Wędkarski Dzień Dziecka i Zawody dla Seniorów.

 

            11 czerwca br., na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się doroczny wędkarski festyn dla dzieci i młodzieży pn. „Wędkarski Dzień Dziecka 2022”.  Po dwóch latach z rzędu, kiedy to z uwagi na panującą pandemię zawody rozgrywane były w sierpniu, w końcu mogliśmy zorganizować imprezę w czerwcu.

            Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych : do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Każda grupa rywalizowała w ramach zawodów wędkarskich trwających odpowiednio 1 godzinę, 1,5 godziny i 2 godziny. Następnie każda grupa rywalizowała w wędkarskim konkursie sprawnościowym. Najstarsi i średnia grupa umieszczała w celu zestaw tzw. bata, a najmłodsi rzucali do celu zanętą. Zabawa była przednia. Festyn trwał od rana aż do popołudnia.        

            Na zakończenie, każda grupa wiekowa miała swoje własne podsumowanie. Wszyscy otrzymali słodycze, napoje, upominki i pamiątkowe medale. Na wszystkich czekały wykwintne specjały z grilla.

            Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała kadra sędziowska Koła, oraz liczni wolontariusze: Marek Myszka, Krzysztof Duniec, Andrzej Świtoń, Łukasz Szymański, Piotr Szczygielski, Ania i Mateusz Maleccy oraz Maciej Pawłowski.  Całość koordynował i prowadził Prezes Koła Karol Dziemiańczyk. Dopisali także sponsorzy. Zawody współfinansowano przy udziale środków Gminy Miejskiej Człuchów oraz Gminy Człuchów. Byli także sponsorzy prywatni: sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie oraz kol. Andrzej Świtoń.

            Ogółem w imprezie udział wzięła prawie setka zawodników, opiekunów i organizatorów. Ryba dopisała. Młodzi adepci sztuki wędkarskiej poławiali ukleje, płocie, krąpie, leszcze, wzdręgi i okonie.

            Wyniki rywalizacji:

w kategorii do lat 17 :

1 miejsce Szymon Kawczyński 1290 pkt;

2 miejsce Jakub Koniec 1140pkt;

3 miejsce Filip Kiedrowicz 880pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Nadia Badach 26 pkt;

2 miejsce Tomasz Kołatka 24 pkt;

3 miejsce Jakub Koniec 24 pkt.

w kategorii do lat 13 :

1 miejsce Szymon Szlip 1140 pkt;

2 miejsce Jakub Piechowski 1100 pkt;

3 miejsce Michał Komala 1090 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Hubert Warylak 30 pkt;

2 miejsce  Stanisław Łukowski  28 pkt;

3 miejsce Szymon Szlip 28 pkt.

w kategorii do lat 9 :

1 miejsce Jakub Malecki 1460 pkt;

2 miejsce Mikołaj Grudzień 1390 pkt;

3 miejsce Bartosz Frankowski 800 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Tomasz Bąk 26 pkt;

2 miejsce Cyprian Szyca 26 pkt;

3 miejsce Mikołaj Grudzień 24 pkt.

Tego samego dnia, po rozegraniu zawodów dziecięcych, odbyły się zawody wędkarskie dla seniorów z Koła PZW w Człuchowie. To połączenie młodości z doświadczeniem, okazało się dobrym pomysłem i będziemy od tej pory w tym samym czasie organizować zawody dla dzieci i dla seniorów. Co prawda międzynarodowy dzień seniora przypada na 1 października, ale nasz wędkarski dzień seniora będziemy obchodzić razem z dniem dziecka.

Prawo startu w tych zawodach przysługiwało wędkarzom w wieku co najmniej 60 lat. Najstarszy uczestnik zawodów Paweł Piechowski miał aż 88 lat! Zawodnicy wystartowali o godz. 16.00 i poławiali ryby przez 4 godziny. Wyniki osiągnięte przez seniorów nie pozostawiły złudzeń, doświadczenie w tej dyscyplinie zdecydowanie wygrywa z młodością. Na starcie stanęło 11 seniorów, a najlepszy wynik zawodów to ponad 8 kg ryb. Seniorzy także poławiali głównie płocie, leszcze i ukleje. Największą rybę zawodów złowił Krzysztof Duniec. Był to półkilogramowy leszcz. Wszyscy zawodnicy otrzymali na zakończenie pamiątkowe dyplomy, a najlepsi tego dnia zawodnicy, otrzymali puchary i upominki rzeczowe. Na wszystkich czekał ciepły i smaczny poczęstunek z grilla.

 

Wyniki rywalizacji seniorów:

1 miejsce Jan Nitz 8160 pkt;

2 miejsce Krzysztof Duniec 6640 pkt;

3 miejsce Ryszard Lubiński 6000 pkt.

            Zawody dla seniorów sędziował Karol Dziemiańczyk i Maciej Pawłowski.

Opracował : Karol Dziemiańczyk