Memoriał Mariana Kandziaka

VII Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi
j. Rychnowskie 11 września 2016 – Memoriał Mariana Kandziaka
W tym roku, Koło PZW w Człuchowie już po raz siódmy było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Zawody odbyły się na jez. Rychnowskim. Na starcie stanęło 41 załóg, czyli 82 zawodników, głównie z Polski północnej, z Człuchowa i okolic, ale był zawodnik nawet z Cieszyna. Zawody poświęcone były pamięci Mariana Kandziaka, wieloletniego Prezesa i Wiceprezesa ZO PZW w Słupsku, któremu Ziemia Człuchowska zawsze była bliska.
Polów ryb trwał 5 godzin. Załoga mogła zająć dowolne stanowiska w obrębie jeziora Rychnowskiego. Punktowane były szczupaki pow. 50 cm i okonie pow. 18 cm. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które po sygnalizacji przez załogę złowienia punktowanej ryby dokonywały pomiaru i ryba wracała do wody. Pracą sędziów kierował Prezes Koła Karol Dziemiańczyk.
Pogoda była idealna do wypoczynku i rekreacji. Wysoka temperatura, słonecznie i praktycznie bezwietrznie. Na brania ryb miało to jednak negatywne przełożenia. Ryby brały chimerycznie i bardzo delikatnie. Aby skusić do brania okonia czy szczupaka trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami.
Klasyfikacja ( pierwsza szóstka ):
1 miejsce : Marcin Wera i Tomasz Czartowski z Człuchowa – 3150 pkt ( 2 szczupaki );
2 miejsce : Mirosław Ścibisz z Człuchowa i Grzegorz Kondrat ze Słupska – 1410 pkt ( 13 okoni );
3 miejsce : Andrzej Zelewski z Czarnego i Rafał Wróblewski z Człuchowa – 750 pkt ( 1 szczupak, );
4 miejsce : Jacek Gołębiowski z Debrzna i Sebastian Filipczak z Człuchowa – 640 pkt ( 4 okonie );
5 miejsce : Wojciech Jażdżewski z Przechlewa i Robert Pobojewski ze Szczecinka – 590 pkt ( 5 okoni );
6 miejsce : Przemysław Kalinicz i Andrzej Pilzek ze Szczecinka – 530 pkt ( 3 okonie ).
Kolejne miejsca zajęli : 7: Paweł Cichocki z Cieszyna i Bartosz Smoleń z Człuchowa 8: Marian Kuźniak i Ireneusz Kurkin z Koczały 9: Krzysztof Sabiniasz i Grzegorz Rossek z Chojnic 10: Andrzej Jażdżewski i Krzysztof Dziuba z Człuchowa.
Ogółem 22 załogi zaliczyły punktowane ryby. 19 załóg wróciło o kiju. Złowiono 3 szczupaki i 59 okoni. Ponadto oczywiście całą masę ryb niewymiarowych. Przy bardziej spinningowej pogodzie, wyniki były by z pewnością lepsze.
Nagrody specjalne za połów największych okazów zdobyli:
Marcin Wera z Człuchowa za największego szczupaka ( 79,3 cm ) i Jacek Gołębiowski z Debrzna za największego okonia ( 37,9 cm).
Po podliczeniu wyników odbyło się uroczyste podsumowanie wyników, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz upominków ufundowanych przez sponsorów. W uroczystym zakończeniu uczestniczył Wójt Gminy Człuchów Adam Marciniak oraz liczni goście, w tym żona, córka i wnuk Mariana Kandziaka, którzy przyjechali specjalnie na zawody ze Słupska.
Serdeczne podziękowania dla licznych sponsorów: Urzędu Gminy w Człuchowie, Urzędu Miasta w Człuchowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie, firmie CYKORIA SA, sklepu wędkarskiego HOBBY w Człuchowie, drukarni PRINT-VISION z Ględowa. Serdeczne podziękowania dla człuchowskiego WOPR za udostępnienie bazy i pomoc w zabezpieczeniu zawodów.
Po raz kolejny zawody można uznać za udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Za rok VIII edycja. Zawody są mocną marką turystyczną naszego regionu.