Sprzątanie – po kim?

  Sprawozdanie  z akcji sprzątania rzeki Słupi oraz jej brzegów w granicach miasta Ustka w ramach  " Tygodnia  Czystości  Wód " Sprzątanie odbyło się w dniu 14.04.2012r w godz. 10.00 do 15.00. W akcji wzięli udział członkowie Koła Wędkarskiego "MOCZYKIJ", młodzież ze szkółki wędkarskiej działającej przy kole, kajakarze z klubu kajakowego " NURT " w Ustce oraz młodzież z Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Ustce . Łącznie w akcji wzięło udział 50 osób.  Z ramienia Koła " MOCZYKIJ" całością akcji kierował  V-prezes ds. org. i młodzieży kol. Mariusz Mentelis. Brzegi rzeki, lewy i prawy od mostu w Ustce w kierunku oczyszczalni ścieków sprzątały dwie grupy pieszych, natomiast nurt rzeki był sprzątany przez grupę kajakarzy spływających Słupią od strony Wodnicy.
Łącznie w czasie akcji zebrano sześćdziesiąt (60) 160-cio litrowych worków śmieci różnego rodzaju. Zebrane śmieci zostały przekazane do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ustce.
 Po zakończeniu sprzątania uczestnicy akcji spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek, zainteresowani mogli również potrenować rzuty wędką spinningową do tarczy.
Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani powodzeniem akcji jak również miłą i koleżeńską atmosferą.
Całość na stronie: http://www.moczykij.ustka.pl/szkolka/tcw.html

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0