60 lat Koła PZW w Człuchowie

Witam,

wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Człuchowie odbyły się uroczystości związane z obchodami 60-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego oraz  Koła PZW. Uroczystości uświetnili Starosta Człuchowski Aleksander Gappa, Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło, Wójt Gminy Człuchów Adam Marciniak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Człuchowie Danuta Kordykiewicz  i wielu innych znamienitych gości a wśród nich Członek Honorowy Związku, wielodziesiętny Prezes Koła – Jarosław Drążek

Z rąk Przewodniczącej RM, Prezes Koła odebrał  wyróżnienie Zasłużony dla Miasta Człuchowa.

Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze, przy pełnej sali. Była kawka, rybka i ciasto.  Był czas na wspomnienia i na przybliżenie gościom, czym naprawdę jest Polski Związek Wędkarski. Wędkarze powiedzieli o tym, co i jak robią, jakie są cele i jak zamierzają je osiągnąć.  Można było obejrzeć  pamiątki związane z Kołem. Niektóre z nich sięgały początków istnienia Koła tj. 1950 roku.

Nieco wcześniej, w tej samej pięknie udekorowanej sali odbyło się spotkanie z dziećmi ph „Wędkarstwo – moje hobby”.

Wyróżniającym się członkom Prezes Koła wręczył wraz ze Starostą i Burmistrzem odznaki „Zasłużony Członek”. W imieniu wyróżnionych dziękował kol. Alfred Matwiejewicz.

Na zakończenie Prezes podziękował wszystkim  którzy pomagali przy organizacji spotkania, w szczególności pani Dyrektor biblioteki Marii Dąbrowskiej oraz prezesowi Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej Wiktorowi Zybajło.

STO LAT !

Share and Enjoy !

0Shares
0 0