Śmieci, śmieci, śmieci, ………

Tradycyjnie już co roku wiosną, my karpiarze, Członkowie Słupskiego Bractwa Karpiowego spotykamy się w Krzyni aby sprzątać brzegi jeziora.

Dzisiaj tez tak było.Od 10.00 do 13.00 wspólnie zbieraliśmy śmieci rożnego rodzaju. Większość to butelki plastikowe i szklane. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu śmieci było o polowe mniej niż w roku ubiegłym. Miejmy nadzieje, że niektórzy ludzie dorastają do obcowania z przyroda i stają się bardziej świadomi jak wielka szkodę wyrządzają dla środowiska wyrzucając opakowania plastikowe np. butelki po napojach, a tych jest zawsze najwięcej!

Nie trzeba chyba dodawać, że jak zwykle było wesoło i sympatycznie no i przepiękna pogoda towarzyszyła naszym sprzątającym.

Na koniec jak co roku prośba i apel o organizowanie takich akcji przez inne koła wędkarskie, kluby,stowarzyszenia itp. Prywatnie tez możemy coś zrobić. Jadąc na spacer do lasu nad jezioro, zabierzmy ze sobą worek na śmieci. Spacerując pozbierajmy trochę śmieci i zabierzmy je ze sobą. Nie napracujemy się za wiele a na pewno w koło będzie czyściej, a przez to spacer będzie przyjemniejszy.

Tych, którzy łowią karpie – zapraszamy do nas.

Darek Burzymowicz – Prezes SBK