Piątek

Witam.
Wczoraj z Ryszardem, Jareczkiem i Jego córką w Dolinie Charlotty.
Jaka śliczna kaczuszka? Kto dzisiaj tak myśli o kaczuszkach!
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się rozprawa administracyjna, dotycząca;
uzupełnienia materiału dowodowego, uzgodnienia interesów stron oraz zapoznanie stron z zebranym materiałem dowodowym ( zezwolenie na przegradzanie sieciami więcej niż połowy szerokości koryta wody płynącej w obrębie przyujściowej części jezior Gardno i Łebsko oraz jeziora Łebsko na wysokości pwł. Izbickiego).
Prowadząca sprawę, przedstawiła wniosek Słowińskiego Parku Narodowego o wyrażenie zgody na przegrodzenie więcej niż połowy ….. oraz stanowiska:
– Zarządu Okręgu PZW – kategorycznie sprzeciwiającego się zmniejszeniu przejścia dla ryb poza warunki ustalone w 2004 roku,
– Starostwa Powiatowego w Lęborku – bezwzględnie przestrzegać ustaleń zawartych w porozumieniu z 2004 roku.
Co było w porozumieniu? Na jeziorze Łebsko korytarz ekologiczny o szerokości 150 m, a na jeziorze Gardno korytarz ekologiczny o szerokości – 50 m.
Czym uzasadniany jest wniosek SPN? Pozyskaniem zaplanowanej ilości ikry troci i łososia przez rybaków w Łebie i Smołdzinie.
Ustalono: Z chwilą zagrożenia wykonania planu pozyskania ikry, SPN wystąpi z wnioskiem do ZO PZW o zgodę na przegrodzenie rzeki celem wykonania planu.
Później kontrola na Stawku Łabędzim. Jeden wędkarz bez uprawnień i z zanętą, w siatce 5 płotek około 10 cm, drugi łowił na 3 wędki. Nie dotyczy osób znajdujących się na zdjęciu.
Jeden karp widząc to …..