PROP a Rospuda

Witam
W dniu 1 czerwca 2004 roku Państwowa Rada Ochrony Przyrody negatywnie zaopiniowała budowę obwodnicy augustowskiej. Stanowisko to otrzymał Minister Środowiska. Niestety, tekstu tej opinii nie mam zapisanej w komputerze.
Załączona opinia to stanowisko Rady do odwołań ekologicznych organizacji pozarządowych do decyzji wydanej przez Wojewodę Podlaskiego.
W dniu 9 marca odbędzie się spotkanie Rady. Celem spotkania jest odpowiedź na pytanie. Czy mamy uwiarygodniać postępowanie resortu czy przestać „doradzać”?.
Chciałbym za Jonaszem Koftą z Jego wiersza pod tytułem „W moim domu” powtórzyć:

„Wiem na pewno, że ze sobą zostaniemy
Chociaż życie nam układa się nieprosto
Nie możemy rozstać się trzasnąwszy drzwiami
Moja miła, moja droga
Moja Polsko”.

Proszę popatrzeć na decyzję Ministra w sprawie płoszenia ptaków i niszczenia siedlisk. W decyzji brak informacji bez których czyni ją nie ważną, czego brakuje: sposobu płoszenia ptaków, płoszenia ilości ptaków, jak płoszyć tylko samce np. derkaczy, w jaki sposób niszczyć siedliska wymienionych ptaków, co z innymi gatunkowo chronionymi ptakami, które tam występują.
I jeszcze jedno art. 83 ust. 1 Ustawy o Ochronie Przyrody nie dotyczy drzew w lasach, a znajdujących się na terenie nieruchomości.
Czy moim drzewkom też coś zagraża?.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0